top of page
Szukaj
  • pcggo red.

Kulturalna rozmowa o przyszłości Wrocławia

Zaktualizowano: 12 maj 2020

13 czerwca, w sportowych wnętrzach wrocławskiego pubu 4HOPS, spotkali się ci, którzy o sporcie w naszym mieście wiedzą najwięcej, dla których sport jest prawdziwą pasją i dla jego popularyzacji zrobią naprawdę wiele.


Był też gość specjalny, światowej sławy trener JACK MAITLAND, który ciekawie opowiedział historię tak podobnego do Wrocławia miasta LEEDS. To właśnie tam, kilkanaście lat temu podjęto odważną decyzję - stworzenia wiodącego ośrodka sportowego w Wielkiej Brytanii - i dziś projekt ten ma status SUKCES! Podstawą była współpraca wielu zainteresowanych stron: od władz miasta, uniwersytetów, klubów sportowych, po trenerów, przedstawicieli biznesu i mieszkańców.

To może być świetny przykład dla Wrocławia, swoista instrukcja obsługi jak zbudować atrakcyjną sportową tożsamość miasta, jak stworzyć z Wrocławia STOLICĘ KULTURY FIZYCZNEJ.I jest na to duża szansa, a świadczy o tym twórcza otwarta rozmowa prowadzona przez inicjatorów idei #PORUSZAMYWROCŁAW - Piotra Barana i Kacpra Adama. Na czele rozmówców stanął Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego, który zaprezentował diagnozę obecnej sytuacji, a pozostali mówcy dzielili się wieloma przykładami i własnymi doświadczeniami (zobaczcie kto zabrał głos w tej ważnej dyskusji https://www.facebook.com/poruszamywroclaw/posts/2582937608406032?__tn__=K-R)


A co najważniejsze, podsumowaniem spotkania była deklaracja podjęcia wspólnego działania na rzecz kreowania kultury organizacji sportu w mieście, na rzecz większej aktywności mieszkańców Wrocławia. Jest światełko w tunelu, czyli zaproszenie z miasta do kontynuowania rozmów. Jeszcze PORUSZYMY WROCŁAW!

Zobaczcie zapis relacji na żywo, naprawdę warto:


https://www.facebook.com/poruszamywroclaw/videos/370216220292374/

34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page