top of page
Szukaj
  • pcggo red.

Ironwolf PL8H - atak Wilka na rekord Ironman

Czy można dziś razem, w grupie kilkudziesięciu tysięcy pasjonatów sportu, obserwować bicie rekordu świata na koronnym dystansie triathlonu? Oczywiście, że tak! ROBERT WILKOWIECKI – najszybszy polski zawodnik elity – zaatakuje w warunkach domowych wynik trzykrotnego Mistrza Świata Jana Frodeno.

Robert chce osiągnąć jeszcze jeden mistrzowski cel: spektakularnie pobić swój własny oficjalny rekord Polski na dystansie Ironman (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu), pokonując magiczną granicę 8 godzin. Poniżej tej granicy na mecie nie zameldował się jeszcze żaden polski triathlonista.

To niecodzienne wydarzenie odbędzie się 23 maja 2020 roku we Wrocławiu. Organizatorzy wydarzenia przewidują, że zgromadzi ono przed monitorami komputerów, tabletów czy telefonów komórkowych kilkadziesiąt tysięcy ludzi pozytywnie zakręconych sportem. W trakcie bicia rekordu prowadzona będzie zbiórka funduszy na Fundację FizjoTRIterapia, której celem jest pomoc niepełnosprawnym dzieciom oraz spełnianie ich marzeń o uprawianiu sportu.

Niecodzienne bicie dwóch rekordów będzie transmitowane na żywo na Facebooku, start o godzinie 9:00. Całość zmagań Roberta Wilkowieckiego komentował będzie Filip Szołowski - Mistrz Polski i medalista Mistrzostw Świata w triathlonie, trener i autorytet w tej dyscyplinie sportu.

A wspierać go będą zawodnicy PRO i eksperci sportowi, m.in.: Alicja Tchórz, Agnieszka Jerzyk, Jerzy Górski, Czesław Lang, Henryk Charucki, Bartosz Huzarski, Paweł Korzeniowski, Henryk Szost, Marcin Białobłocki, Maciej Dowbor, Łukasz Grass, Kacper Adam czy Sebastian Karaś. Nie obejdzie się też bez takich gwiazd filmu i estrady jak Karolina Gorczyca, Bartłomiej Topa, Sidney Polak, Tomasz Jachimek, aktywnie uprawiających triathlon lub jedną z jego dyscyplin.

Za miejsce bicia rekordów wybrano nieruchomość wrocławskiego dewelopera PCG, która idealnie zaprojektowana jest do tego typu aktywności: wielofunkcyjne przestronne pomieszczenia, optymalnie zaaranżowane wnętrza, nowoczesny design. Jednym słowem „przestrzeń nie tylko do mieszkania”.

Organizatorami wydarzenia są:

LABOSPORT

Firma wywodząc się z wyczynowego sportu, doskonale znająca realia i funkcjonowanie świata sportu. Specjalizuje się w indywidualnym planowaniu treningu do triathlonu oraz innych dyscyplin wytrzymałościowych zarówno dla wyczynowców, jak i zawodników amatorsko uprawiających sport. Ponadto zajmuje się organizacją obozów sportowych, testami sportowców, marketingiem sportowym i organizacją imprez, nie tylko triathlonowych, ale również biegowych, kolarskich. www.labosport.pl

THE SPORT MANAGEMENT

Prawdziwa esencja sportu. Spółka wywodząca się z zawodowego sportu, biznesu i marketingu, specjalizuje się w działaniach menedżerskich w polskim sporcie, organizuje eventy i obozy sportowe, kreuje inicjatywy zachęcające ludzi do ruchu i bezpiecznego funkcjonowania w sporcie. Wspiera wrocławski sport i rozwój infrastruktury dla ludzi aktywnych pod hasłem #poruszamywrocław. www.thesport.pl


i oczywiście Fundacja PCG GO

Partnerami wydarzenia są: Harfa Harryson, Colnago Polska, Red Bull, New Balance, Life Fitness, Top-Gym, Mavic, Verge, DeBoer, C+Ceramic, Deichmann, Olimpius, 4HOPS Cycling Pub, WMS.


Zapraszam wszystkich do kibicowania -

Robert Wilku Wilkowiecki :)

#PL8H #poruszamywrocław

38 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page