top of page
Szukaj
  • pcggo red.

Badania dzieci w Legnicy

"DZIECI W RUCHU" to nasz najnowszy sportowy program profilaktyki dzieci w wieku szkolnym. Fundacja PCG GO wraz z jedną ze spółek grupy PCG - legnickim deweloperem MODERNBUD, postawiła sobie za cel przebadanie jak największej grupy dzieci w legnickich szkołach podstawowych pod kątem problemów z otyłością i z wadami postawy.

W miniony weekend rozpoczęliśmy pierwszy etap, czyli badania kontrolne, które zdiagnozują skalę problemów u naszych milusińskich. Następnie dzieci potrzebujące pomocy, za zgodą rodziców, przystąpią do 8-tygodniowego cyklu zajęć sportowych, które mają istotnie zwiększyć czas przebywania dzieci w ruchu. Zajęcia prowadzić będą wykwalifikowani fizjoterapeuci, a każdy rodzic otrzyma szczegółowy raport dokumentujący postępy zdrowotne ich dziecka z zaleceniami kontynuowania aktywności ruchowej.

Co najważniejsze, szkoły ani rodzice nie ponoszą kosztów udziału w programie "DZIECI W RUCHU 2109" - całość finansowana jest ze środków Fundacji PCG GO i spółki MODERNBUD.


Tworzymy już listę szkół podstawowych we Wrocławiu, aby we wrześniu 2019 rozpocząć ten program w stolicy Dolnego Śląska w ramach akcji #PORUSZAMYWROCŁAW. Chętnych zapraszamy do kontaktu!

12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page