top of page

czw., 13 cze

|

4HOPS Cycling Pub

Wrocław Stolicą Kultury Fizycznej

Zapraszamy do debaty publicznej o sportowej przyszłości Wrocławia pod hasłem #PORUSZAMYWROCŁAW.

Registration is Closed
See other events
Wrocław Stolicą Kultury Fizycznej
Wrocław Stolicą Kultury Fizycznej

Czas i lokalizacja

13 cze 2019, 19:30

4HOPS Cycling Pub, 50-059 Wrocław, Ofiar Oświęcimskiech 46

O wydarzeniu

STOLICA KULTURY FIZYCZNEJ - brzmi dumnie!

Zapraszamy do debaty publicznej o sportowej przyszłości Wrocławia pod hasłem #PORUSZAMYWROCŁAW.

Gościem specjalnym będzie JACK MAITLAND - jeden z najbardziej utytułowanych trenerów triathlonu na świecie, wielokrotny reprezentant Wielkiej Brytanii, współtwórca i główny trener Triathlon High Performance Centre w LEEDS – największego ośrodka szkoleniowego w Wielkiej Brytanii - który znacznie przyczynił się do nadania miastu charakteru aglomeracji sportowej.

Do dyskusji zaproszono przedstawicieli władz miasta, uczelni wyższych, stowarzyszeń, fundacji i ruchów społecznych, zarządzających obiektami sportowymi, właścicieli klubów sportowych, organizatorów eventów, dyrektorów szkół podstawowych i oczywiście Wrocławian - a wszystkich połączy chęć i potrzeba kreowania Kultury Fizycznej i życia w ruchu!

Dyskusję poprowadzą: KACPER ADAM - dwukrotny mistrz Polski na dystansie 1/2 IronMan oraz PIOTR BARAN - prezes fundacji PCG GO, integrującej środowisko biznesowe i społeczne w idei życia w ruchu #PORUSZAMYWROCŁAW

Celem spotkania będzie:

> kreowanie unikalnego wyróżnika Wrocławia - przywołanie ducha sportowego miasta

> znalezienie odpowiedzi na pytanie: Czy Wrocław może stać się najbardziej aktywnym sportowo miastem w Polsce (z perspektywy mieszkańca)

> pokazanie aktywności, ruchu i sportu jako sposobu na życie, budowanie postaw prosportowych i prozdrowotnych wśród mieszkańców Wrocławia

> integracja wpływowych środowisk, głównie jednostek administracyjnych i organizatorów aktywności w naszym mieście, a wszystko to pod hasłem #PORUSZAMYWROCŁAW

> dyskusja o możliwościach stworzenia przyjaznego otoczenia miejskiego, sprzyjającego rozwojowi unikalnej Wrocławskiej Kultury Fizycznej - na przykładzie sportowego rozwoju miasta Leeds w Wielkiej Brytanii

ZAPRASZAMY każdego, kto chce zająć stanowisko, podzielić się refleksjami czy pomysłami w tej ważnej debacie o przyszłości naszego miasta. WSTĘP WOLNY!

Gdyż każde miasto szuka swojej unikalnej tożsamości, charakteru i wyróżników. Z jednej strony jest to sposób na skuteczny marketing, z drugiej jest to tworzenie wyjątkowego miejsca do życia dla jego mieszkańców.

Dlaczego życie w sporcie, aktywności i zdrowiu nie miałoby być wyróżnikiem Wrocławia na tle innych miast europejskich, dlaczego nie stworzyć tu miejsca wzorcowego, z przyjazną infrastrukturą, modą na aktywność, promocją zdrowego trybu życia, gdzie podmioty miejskie, społeczne, edukacyjne i biznesowe połączyłyby swoje potencjały w pięknej idei #PORUSZAMYWROCŁAW.

Razem wygrajmy zdrowie! Dołączcie do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/315128162713225/?active_tab=about

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page